安i皻o Wojska Polskiego 2020

安i皻o Wojska Polskiego zosta這 zatwierdzone przez Sejm w 1992 roku i obowi您uje od tamtego czasu. Obchodzone jest na pami徠k Bitwy Warszawskiej, kt鏎 stoczono w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

15.08.2015 Bialystok . Swieto Wojska . Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta AGNIESZKA SADOWSKA

Sprawdź dzień 15 sierpnia w kalendarzu.

Wojsko Polskie jako struktura pod tą nazwą istnieje od 1918 roku, jednak cały czas powtarzano, że ich tradycja sięga dużo dalej, od momentu zjednoczonego stawiania oporu wszelkim wrogom ojczyzny. Pierwsze Święto Żołnierza usankcjonowano w 1923 roku. Obchodzono je nawet podczas II. wojny światowej, głównie na Zachodzie. W 1992 roku po oficjalnych uchwaleniu Święta Wojska Polskiego pod Gr

obem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyły się pierwsze, oficjalne uroczystości.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego celebrowane jest poprzez udział sił wojskowych oraz ich najbliższych w Mszach Świętych na terenie całego kraju. Główne uroczystości, w których biorą udział najważniejsi przedstawiciele władz kraju, odbywają się przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Oprócz nabożeństw, odbywają się parady wojskowe, spotkania z ludnością cywilną, prezentacja sprzętu wojskowego dzieciom, występy orkiestry wojskowej.