Dzień Bez Samochodu 2020

Dzień Bez Samochodu jest świętem stworzonym z pobudek proekologicznych celem zwrócenia uwagi na zbyt dużą ilość emisji spalin do środowiska naturalnego. Pierwsze Dni Bez Samochodu zostały zorganizowane w Islandii, Francji oraz Wielkiej Brytanii, przy czym właśnie w ostatnim kraju po raz pierwszy została zorganizowana duża państwowa kampania (1997 r.).

Obchody Międzynarodowego Dnia bez Samochodu w pobliżu Pałacu Królewskiego w BangkokuObchody Międzynarodowego Dnia bez Samochodu w pobliżu Pałacu Królewskiego w Bangkoku Fot. ATHIT PERAWONGMETHA / REUTERS Fot. ATHIT PERAWONGMETHA / REUTERS

Sprawdź dzień 22 września w kalendarzu.

W 2000 roku Komisja Europejska ustanowiła Ogólnoeuropejski Dzień Bez Samochodu. Na świecie Dzień Bez Samochodu obchodzony jest w: Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Japonii, Chinach, Tajwanie, Izraelu i wielu innych państwach.

Dzień Bez Samochodu często świętowany jest poprzez dojazd do pracy w miastach za pomocą rowerów lub całkowicie darmowych środków komunikacji miejskiej oferowanych mieszkańcom właśnie w to święto.

Copyright © Agora SA