Święto Wojska Polskiego 2020

Święto Wojska Polskiego zostało zatwierdzone przez Sejm w 1992 roku i obowiązuje od tamtego czasu. Obchodzone jest na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, którą stoczono w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Święto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska Polskiego AGNIESZKA SADOWSKA AGNIESZKA SADOWSKA

Sprawdź dzień 15 sierpnia w kalendarzu .

Wojsko Polskie jako struktura pod tą nazwą istnieje od 1918 roku, jednak cały czas powtarzano, że ich tradycja sięga dużo dalej, od momentu zjednoczonego stawiania oporu wszelkim wrogom ojczyzny. Pierwsze Święto Żołnierza usankcjonowano w 1923 roku. Obchodzono je nawet podczas II. wojny światowej, głównie na Zachodzie. W 1992 roku po oficjalnych uchwaleniu Święta Wojska Polskiego pod Gr

obem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyły się pierwsze, oficjalne uroczystości.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego celebrowane jest poprzez udział sił wojskowych oraz ich najbliższych w Mszach Świętych na terenie całego kraju. Główne uroczystości, w których biorą udział najważniejsi przedstawiciele władz kraju, odbywają się przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Oprócz nabożeństw, odbywają się parady wojskowe, spotkania z ludnością cywilną, prezentacja sprzętu wojskowego dzieciom, występy orkiestry wojskowej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.