Światowy Dzień Chorego 2020

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Data jego obchodów związana jest z dwoma wydarzeniami: jedenastą rocznicą zamachu na życie Jana Pawła II. oraz rocznicą objawień fatimskich.

<b>Kontrakty.</b> Szpitale i lekarze rodzinni mają już przedłużone umowy z NFZ do połowy 2017 r. Nie będzie kłopotu dla chorych, którzy z dnia na dzień dowiadywali się, że oddział, w którym od kilku lat czekali w kolejce na usunięcie zaćmy, nagle stracił kontrakt. Dla tych pacjentów oznaczało to konieczność zapisania się do kolejki w innym szpitalu i znowu długie czekanie na zabieg.Kontrakty. Szpitale i lekarze rodzinni mają już przedłużone umowy z NFZ do połowy 2017 r. Nie będzie kłopotu dla chorych, którzy z dnia na dzień dowiadywali się, że oddział, w którym od kilku lat czekali w kolejce na usunięcie zaćmy, nagle stracił kontrakt. Dla tych pacjentów oznaczało to konieczność zapisania się do kolejki w innym szpitalu i znowu długie czekanie na zabieg. WikiCommons Światowy dzień chorego

Sprawdź dzień 11 lutego w kalendarzu.

Światowy Dzień Chorego to święto, w którym zwraca się uwagę na istotę cierpienia, dyskutuje o tym, jak można to cierpienie złagodzić, co można zrobić dla cierpiących na całym świecie, jak również mówi się o znaczeniu wolontariatu, popierając tę inicjatywę. Na całym świecie organizuje się Msze Święte, na których następuje obrzęd tak zwanego namaszczenia chorych i gorliwie modli się o ustąpienie bólu cierpiących.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.