Dzień Wyznawania Miłości 2020

Międzynarodowy Dzień Wyznawania Miłości obchodzony jest 20 sierpnia, jednak według niektórych źródeł Dzień Wyznawania Miłości świętuje się także 14 listopada.

I kolejne wyznanie miłosne (chociaż, nie zapominajmy, propozycja matrymonialna nie musi mieć wiele wspólnego z miłością), tym razem pod adresem Nicka Kyrgiosa z AustraliiI kolejne wyznanie miłosne (chociaż, nie zapominajmy, propozycja matrymonialna nie musi mieć wiele wspólnego z miłością), tym razem pod adresem Nicka Kyrgiosa z Australii ROB GRIFFITH/AP ROB GRIFFITH/AP

Sprawdź dzień 14 listopada w kalendarzu.

Pochodzenie święta nie jest jasne, jednak postanowiono ustanowić taki dzień, by zwrócić uwagę ludzi na konieczność wyznawania sobie uczuć, zwracania uwagi na uczucia najbliższych, zjawisko empatii i okazywanie uczuć osobom, na którym nam zależy.

Dzień Wyznawania Miłości jest również pretekstem do wyznania jej ukochanej osobie po raz pierwszy, z czego chętnie korzystają obchodzący to święto. Dyskutuje się również o znaczeniu i roli miłości we współczesnym, często zagonionym świecie, w którym zdarza się ludziom przedkładać dobra materialne czy karierę nad budowanie prawdziwych więzi z innymi.

Copyright © Agora SA