Dzień Tolerancji 2020

Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który obchodzimy 16 listopada został ustanowiony w 1995 roku przez ONZ. Miał na celu zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji, faszyzmu, rasizmu, skrajnego nacjonalizmu, antysemityzmu. Czas, w których uchwalono Dzień Tolerancji był czasem, w którym następowała wzmożona migracja ludności między państwami, stąd problem wzajemnej agresji i braku tolerancji był aktualnym.

Rodziny, które nie trzymają zwierząt w domu, powinny od czasu do czasu zapewniać małym dzieciom kontakt z psami i kotami, by zwiększyć u nich tolerancję immunologicznąRodziny, które nie trzymają zwierząt w domu, powinny od czasu do czasu zapewniać małym dzieciom kontakt z psami i kotami, by zwiększyć u nich tolerancję immunologiczną Fot. 123RF Dzień Tolerancji

Sprawdź dzień 16 listopada w kalendarzu.

Dzień Tolerancji ma uczyć szacunku do wszelkiego rodzaju odmienności, czy to kulturowej, czy religijnej, związanej z orientacją seksualną lub poglądami. Powinien też wzbudzać ciekawość innych kultur, ludzi, zwyczajów oraz ich pełnej akceptacji. Z okazji Dnia Tolerancji często organizowane są wiece, panele dyskusyjne, imprezy kulturalne.