Dzień Psa 2020

Światowy Dzień Psa został ustanowiony po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku jako National Dog Day przez Fundację Krajowego Dnia Psa (National Dog Day Fundation).

Warszawski Dzień Zwierząt. Psy na Polu MokotowskimWarszawski Dzień Zwierząt. Psy na Polu Mokotowskim PRZEMEK WIERZCHOWSKI PRZEMEK WIERZCHOWSKI

Sprawdź dzień 1 lipca w kalendarzu.

Do Polski święto to przywędrowało w 2007 dzięki czasopismu Przyjaciel Pies . Dzień Psa ma na celu zwrócenie uwagi na rolę psa w społeczeństwie, w życiu człowieka, przypomnienie o jego wierności, oddaniu, przyjaźni i bezkresnym zaufaniu względem człowieka. Jest również oddaniem swego rodzaju hołdu tym zwierzętom, które nie tylko są przyjaciółmi ludzi, ale również pracują dla nich (wojsko, policja, straż graniczna, ratownictwo, etc.).

Światowy Dzień Psa obchodzony jest na różne sposoby - organizowane są wystawy, można wejść z pupilami do miejsc na ogół dla nich niedostępnych, zbiera się fundusze na pomoc zwierzętom w schroniskach. Oprócz tego każdy właściciel psa obchodzi ten dzień na swój własny sposób.