Dzień Pluszowego Misia 2020

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustalono w setną rocznicę powstania słynnej maskotki, czyli w 2002 roku. Miało to upamiętnić nie tylko rozpowszechnienie tej zabawki, ale również pewną historię, która wydarzyła się właśnie w 1902 roku.

Na pustym już łóżku szpitalnym leżał samotnie mały, pluszowy miś z czarną łatką na uchu. Nie wiedział - bo przecież małe pluszowe misie tego nie wiedzą - że jego Pani już nie wróci.Na pustym już łóżku szpitalnym leżał samotnie mały, pluszowy miś z czarną łatką na uchu. Nie wiedział - bo przecież małe pluszowe misie tego nie wiedzą - że jego Pani już nie wróci. Fot. 123rf Dzień Pluszowego Misia

Sprawdź dzień 25 listopada w kalendarzu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt miał wówczas niepocieszony wrócić z bezowocnego polowania. Wówczas jeden z jego współpracowników przyprowadził mu postrzelonego małego niedźwiadka. Prezydentowi zrobiło się ogromnie szkoda stworzenia i kazał je doprowadzić do zdrowia i wypuścić. Historia ta przedostała się do ówczesnych mediów i od tamtej pory wizerunek małego, pluszowego niedźwiadka, nazywany jest zdrobnieniem imienia prezydenta - Teddy Bear.

Obchody Dnia Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia to stosunkowo młode święto. Obchodzone jest głównie w przedszkolach i szkołach podstawowych. W większości z nich najmłodsi przychodzą do przedszkola lub szkoły z ulubionym misiem. Następuje czas zabawy, przepleciony opowieściami o najsłynniejszych pluszowych misiach występujących w literaturze lub filmach animowanych, np. Kubusiu Puchatku, Miś Paddington, Miś Uszatek, Miś Koralgol, Gumisie, Troskliwe Misie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.