Dzień Kota 2020

Międzynarodowy Dzień Kota został po raz pierwszy ustanowiony we Włoszech 17 lutego 1990 roku. Jego pomysłodawcy chcieli przez to zwrócić uwagę na znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka, ale również na potrzebę niesienia pomocy bezdomnym, błąkającym się po ulicach kotom.

20 lutego to w Galerii Jurajskiej dzień 6. Jurajskiego Pokazu Kotów Rasowych. Przyjechały koty z najlepszych hodowli w całej Polsce. Można je było oglądać w sali wystawowej i na scenie, gdzie konkurowały o tytuł 'Najpiękniejszy kot na Jurze' i to w aż czterech kategoriach - kocięta, kotki, kocury i weterani. Imprezie towarzyszą konkursy i zabawy dla dzieci.
<div class='gazetaVideoPlayer'><a href='http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/10,88274,19655784,galeria-jurajska-pelna-rasowych-kotow.html'>Galeria Jurajska pełna rasowych kotów</a><div><iframe src='https://www.gazeta.tv/plej/19,88274,19655784,video.html?autoplay=true' width='940' height='576' frameborder='0' scrolling='no' allowfullscreen='yes'></iframe></div></div>20 lutego to w Galerii Jurajskiej dzień 6. Jurajskiego Pokazu Kotów Rasowych. Przyjechały koty z najlepszych hodowli w całej Polsce. Można je było oglądać w sali wystawowej i na scenie, gdzie konkurowały o tytuł 'Najpiękniejszy kot na Jurze' i to w aż czterech kategoriach - kocięta, kotki, kocury i weterani. Imprezie towarzyszą konkursy i zabawy dla dzieci.

 MACIEK SKOWRONEK MACIEK SKOWRONEK

Sprawdź dzień 17 lutego w kalendarzu.

Do Polski Dzień Kota przywędrował w 2006 roku dzięki miesięcznikowi Kot i Cat Klub Łódź . Stało się tak z inicjatywy Wojciecha Alberta Kurkowskiego, który zaczął organizować pomoc bezdomnym zwierzętom.

Obchody Dnia Kota

Z roku na rok o Dniu Kota jest coraz głośniej. W ten dzień organizowane są i nagłaśniane akcje zbierania żywności dla bezdomnych kotów. Organizuje się wystawy rasowych kotów, z których część dochodu przeznaczana jest dla żyjących na ulicy zwierząt, celem zapewnienia im godnego przetrwania trudnego okresu, jakim jest zima. Właściciele kotów w Dniu Kota starają się rozpieścić swoich towarzyszy, kupując im nowe zabawki lub przysmaki. Media zwracają uwagę na konieczność dbania o zwierzęta domowe i kastrację tych, które nie będą się rozmnażać.